Eesti riigieelarve on ajaloo halvimas seisus, kuid Reformierakond isegi ei tunnista probleemi, rääkimata selle lahendamisest, leiavad Parempoolsed.
Parempoolsete aseesimehe Siim Kiisleri sõnul jätkab rahandusminister Jürgen Ligi valetamist: “Ligi ütles ERRi otse-eetris, et Reformierakond pole populistlikke erakorralisi pensionitõuse teinud. Igaüks saab veenduda näiteks Reformierakonna enda kodulehel, kuidas Reformierakond algatas valitsuses erakorralise pensionitõusu 2023. aasta valimiste aastaks, ostes sellega heausklike valijate hääli”
Kiisler sõnas, et Ligi peaks ajakirjandusväljaannetes konkurentide ettepanekute naeruvääristamise ja luiskamise asemel keskenduma oma mõtete lauda käimisele: “Vaid nii jõuame lähemale lahendusele.”
“Kuulasin hämmeldusega Jürgen Ligi avaldust ERRi eetris, et ka Parempoolsed on populistid, lihtsalt parempopulistid,” märkis Kiisler.
Kiisleril on Ligile konkreetne soovitus: “Populist on inimene, kes annab vastutustundetuid lubadusi, et inimestele meeldida. Kui lugupeetud rahandusminister populisti näha tahab, peab ta peeglisse vaatama.”
“Parempoolsed on korduvalt oma ettepanekud riigi metsikus tempos kasvava võla pidurdamiseks lauda käinud. Täpselt sama peaks tegema ka Reformierakond, sest vaid nii saab ettepanekute üle arutada ning leida parimad lahendused. Selle asemel ütleb aga Jürgen Ligi otse-eetris välja, et ettepanekud kärbeteks on rõve populism ning tema nendega kaasa ei lähe, sest siis saaks konkurendid tähelepanu. See on lihtsalt hämmastav!” tõdes Parempoolsete aseesimees.
Kiisleri sõnul on Parempoolsed sügavalt mures, et ei Reformierakond ega Isamaa võta Eesti riigi pankroti teel liikumist tõsiselt: “Näeme, et Urmas Reinsalu Isamaa soovib hakata sotsiaaltoetustena veelgi rohkem raha laiali jagama. Reformierakond on samuti viimase viie aasta jooksul näidanud, kuidas ei saa riigi juhtimisega enam ammu hakkama. Tervemõistuslikust majandamisest räägivad ainult Parempoolsed.”