Parempoolsete esimees Lavly Perling rõhutas oma kõnes Parempoolsete volikogule, et vaid Parempoolsed pakuvad plaani, kuidas Eesti allakäiguperioodist välja tuua.
“Parempoolsete aateliselt realistlik plaan annab inimestele taas lootuse paremasse homsesse. Selle nimel oleme pingutanud ja pingutame edasi ning meie valija saab endiselt meie peale kindel olla,” ütles Perling
Perlingu sõnul on Reformierakonna, Isamaa ja Keskerakonna kombed täpselt samad: “Isamaa, Keskerakond ja Reformierakond on allakäiguerakonnad. Seega on oluline seekord end mitte petta lasta sellest näilisest etendusest üksteise vastandumise osas, käitumismustrilt need kolm ei erine.”
“Kui Eesti riskib jätkata muutuseta ja valib samamoodi edasimineku, riskime sellega, et meil jätkub veel neli aastat seisakut, mis toob kaasa veel suurema arengupeetuse, veel suurema inimeste pettumuse.
Parempoolsed on tänaseks ainus alternatiiv parempoolsele inimesele ning meie ülesanne, head erakonnakaaslased, on selgete poliitikatega näidata oma tänastele ja tulevastele valijatele, et meil lasub lootus ja kohustus see seisakust välja murda ning pakkuda inimestele usku paremasse homsesse.
Reformierakond, Isamaa ja Keskerakond on stagnatsiooni põlistamise erakonnad ja see on põhivalik, millest sel korral tuleb aru saada. Ainus kasvuerakond on Parempoolsed,” rõhutas Perling.
Perling viitas Suurbritannia töö- ja pensioniministri Pat McFaddeni lekkinud sõnumile, kus too kurtis, et leiboristide valitsuse kõik kohtumised keerlevad selle ümber, keda maksustada, et raha teistele sotsiaaltoetustena ümber jagada.
“Paraku oleme Eestis täpselt samas olukorras. Valitsuse otsustes on kasvu asemel fookuses ümberjagamine. Investeeringute ja kapitali meelitamise asemel toetused. Sõnad on ühed, teod sootuks ristivastupidised,” lausus Perling.
Ta hoiatas, et meid ootab ees üheksa kuud lubaduste turgu, kus lubatakse kõike: “Veel suuremaid toetusi, veel rohkem teenuseid, veel enam tasuta asju. Taas jäetakse ütlemata, et selle kõige jaoks ei ole raha.”
Perling juhtis ka tähelepanu, et kolmik Keskerakond-Isamaa-Reformierakond on võtnud suuna viimaks Eesti taas arengumaaks: “Loen väljaütlemisi ja rünnakuid õigusriigi suunas ning see kõik on justkui arenguriikide poliitika. Sellesse lõksu langemine viib meid eemale edukate ja majanduslikult arenenud riikide seast. Kogu korruptsioonivastane võitlus on olnud osa meie majadusedust. Rünnakuid õigusriigi vastu tahetakse teha järgmiste valimiste üheks põhiliseks küsimuseks ning just seda küsimust, kas te tahate viia Eesti arenguriikide hulka, tuleb neilt erakondadelt, kes õigusriiki murendavad, küsida.”